Alec Benjamin


„12 Notes“


(Warner Music)


 

“Viimaks ometi on ilmunud USA laulja-laulukirjutaja Alec Benjamini uus, 12. lauluga album ”12 Notes”.

Laulja kirjeldab oma albumit nii: ”Iga lugu on viimase pooleteise aasta terav peegeldus, mis pakub ainulaadset pilguheitu minu maailma. Südamevaludest triumfideni kannab iga laul osa mu südamest, kajastades nii minu elu elevust kui haavatavust.”

Aastate jooksul on Benjamini lugusid striimitud üle 10. miljardi korra, tal on sotsiaalmeedias üle 12,5 miljoni jälgija ning YouTube´is vaatamisi üle 1,6. miljardi!”

 

Niimoodi tutvustab Alec Benjamini uut albumit Warner Music.

 

Alec Shane Benjamin (s. 28. mai 1994) on USA laulja-laulukirjutaja, kes on pärit Phoenix’ist, Arizonas.

Alec Benjamin on saavutanud kuulsust lauludega, mis räägivad tema isiklikest kogemustest, juba tema esimesed demolindid äratasid tähelepanu. On öeldud, et tema läbimurde looks oli 2014. aastal kõlanud laul “Paper Crown”.

Kuid on ta kirjutanud laule ka teistele artistidele, näiteks Jon Bellioni lugu “New York Soul (Part II)”, mis ilmus Bellioni albumil “The Human Condition”. 2017. aastal sai kuulda Alec Benjamini kirjutatud laulu “I Built a Friend” telesaates “America’s Got Talent”, kui tutvustati ühte osalejat (Merrick Hanna’t). Alec Benjamin on kirjutanud lugusid ka koos Sacha Skarbek’iga, kes on kirjutanud laule Miley Cyrus’ele, Jason Mraz’ile ja Lana Del Rey’le.

 

Alec Benjamin on ütelnud, et tema loomingut on mõjutanud Eminem, Dr. Dre, John Mayer (Mayer on ütelnud, et Alec Benjamin on nagu noor jedi), Paul Simon ja Ben Gibbard. 2019 lindistas Benjamin New Yorgis Spotify stuudios kaks laulu, üks neist oli Eminemi “Stan”.

 

Mõned head aastad tagasi (2014) sõlmis Benjamin lepingu plaadifirmaga Columbia Records, kuid kahjuks asjaks ei läinudki, sest plaadifirma tühistas lepingu … kes täpselt teab, mis ja kuidas. Nii hakkas Benjamin ennast ise reklaamima, esinedes tuntud artistide (Shawn Mendes) kontsertite parklates ja jagades visiitkaarte, et oma loomingut tutvustada.

Siinkohal peab mainima sedagi, et ka kitarrimängu õppis Alec Benjamin omal käel, vaadates vastavaid videoed YouTube’is. Ja abiks oli isale kuulunud kitarr (Alec Benjamini isa on samuti olnud huvitatud muusika tegemisest, kuid seda eelkõige hobina).

“Ma pidin kitarrimängu õppima,” kinnitab Benjamin, “sest see oli abiks laulmisel.”

 

2019 ilmus Benjamini mixtape “Narrated For You” (sellel oli 12 lugu, ja neis räägib Benjamin armastusest, sõprusest ja täiskasvanuks saamisest, kusjuures Alec Benjamin on ütelnud, et ta ongi nagu lugude jutustaja), mis tõusis Billboard 200 edetabelis kohale 127.

Sellel olid ka laulud “Water Fountain”, “The Boy in the Bubble” ja loomulikult ka hittlugu “Let Me Down Slowly” (see ilmus singlina koos suurepärase lauljatari Alessia Cara’ga). Viimati mainitud lugu striimiti esimesel nädalal 2 miljonit korda ja 2020. aasta mai seisuga oli seda striimitud 590 miljonit korda!

Sama lugu esitas Alec Benjamin 8. jaanuaril 2019 telesaates “The Late Late Show with James Corden”, mis oli Benjamini esimene esinemine USA televisioonis.

 

Debüütalbum “These Two Windows” ilmus 2020, ja see oli igati ilus ja rahulik kuulamine, kaunite lugudega popiplaat. Vahva oli see, kuidas Alec Benjamin oma lugusid jutustas, kuigi tal on ka igati mõnus ja pehme lauluhääl, mis laulab puhtalt ka kõrgeid noote. Sarnaseid jooni võis otsida James Blunt’i häälega, kes samuti kõrgete nootide meister on. Benjamini debüütalbumist olen Sulle oma blogis ka kirjutanud, ja see oli noorelt mehel igati ilus ja kuulama panev album, mis paitas ka kuulaja kõrva. Ja nagu toona ütlesin, siis tänapäevases melurohkes maailmas oi selline album nagu tõeline tuuleiil puhast õhku …

 

USA Billboardi TOP 200 plaadimüügitabelis tõusis Benjamini debüütalbum igati korralikule 75. kohale. Singlina ilmus laul “Oh My God”, mis tõusis USA singlimüügitabelis 32!

 

Möödus rohkem kui kaks aastat ja Alec Benjamin avaldas 2022. aastal uue albumi “(Un)Commentary”, mis jätkas sealt, kus tema debüütalbum lõppes ehk tegemist oli taaskord igati ilusa ja meeldiva ning meloodilise popmuusika albumiga, mis kinnitas, et Benjaminil on suurepärane hääl ning tema laulude meloodiad paitasid jätkuvalt kuulaja kõrva.

 

Ja kui vaadata, kes aitasid Benjaminil seda albumit valmis teha - Ryan Tedder, Charlie Puth ja Sir Nolan (kõik igati suurepärased laulukirjutajad ja produtsendid, Tedder ja Puth ju ka ise suurepärased lauljad), siis oli üsna selge, et Alec Benjamini abum oli muusikaliselt väga tugev.

Singlitena ilmusid laulja teiselt stuudioplaadilt: “The Way You Felt”, “Change My Clothes” (koos Dream´iga), “Older”, “Shadow of Mine” ja “Speakers”.

 

2023. aastal oli Alec Benjamin soojendusartitstiks osadel kontsertidel John Mayeri kontsertturneel Põhja-Ameerikas. Lisaks sellele hakkasid ilmuma mitmed uued laulud/singlid, mis tutvustasid sel aastal ilmunud uut ehk kolmandat stuuioplaati. Nii ilmusid singlitena laulud: “Different Kind of Beautiful”, “I Sent My Therapist to Therapy”, and "Pick Me".

 

Üks põnev fakt veel. Alec Benjamin oskab ka mandariini keelt, mistõttu on ilmunud mitmed tema laulud ka selles keeles. Ta on teinud koostööd ka populaarse Hiina näitlejatari Zhao Lusi´ga, nende esituses on kõlanud Benjamini laul ”Water Fountain” just mandariini keeles.

 

”12 Notes” ilmus 10. mail 2024. Sellel on kokku 12 uut laulu, millele võiks vihjata ka albumi pealkiri, kuid Alec Benjamin on ütelnud, et “12 Notes” on tegelikult justkui kogumik 12 sissekandest päevikusse, millest igaüks esindab tema elu erinevat peatükki.

”See on nagu oma päeviku avamine ja nende sügavalt isiklike lugude jagamine oma kuulajatega,” tõdeb Benjamin. ”Albumi inspiratsioon pärineb minu enda kogemustest, võitlustest ja selguse hetkedest.”

Laulja lisab, et ta on pannud uude albumisse oma südame, kuna eelmisel aastal juhtus palju ja ta oli silmitsi paljude ees ootavate muudatustega, millega ta pidi hakkama saama ja toime tulema.

Teada on sedagi, et Alec Benjamin läheb alates 6. septembrist Põhja-Ameerika kontsertturneele. Ta alustab San Diegos, kuid esineb ka Houstonis, New Yorgis, Chicagos ja lõpetab 25. oktoobril Los Angelese Hollywood Palladiumis.

 

Uuel plaadil kuuleme Alec Benjamini esituses mõnusat ja rahulikku poppi, milles sugemeid folgist/kantrist (”Pick Me”) jm. Igati meeldejääva meloodiaga laulus ”Ways To Go” lööb kaasa ka suurepärane USA laulja ja laulukirjutaja Khalid.

Plaadi avalöök on albumi nimilugu ”12 Notes”, imeliselt ilusa meloodiaga ja õrna esitusega lugu. Mulle on alati meeldinud, kui laulus ”saab sõna” ka klaver, selles loos me seda kuuleme.

Kuulaja kõrva paitavad ka laulud ”In A Little” (selles loos on ägedaid süntesaatori saunde), ”Different Kind Of Beautiful” (kaunis lugu, põnevate rütmilahenditega), ”Lead Me To Water” (minu jaoks selle albumi üks kõnetavamaid ja ilusamaid lugusid, nagu ka albumi viimane laul ”Love The Ones Who Leave”); kübe tempokamad on laulud ”Sacrifice Tomorrow” (selles loos on suurepärane refrään! Ühe korra kuulad ja juba ümised kaasa), ”I Sent My Therapist To Therapy” (lugu, milles on ka hiphopi ja R&B sugemeid), ”King Size Bed” (tõeline hittlugu!)

 

Kokkuvõttes on albumil 12 suurepärast laulu, mis kõik kõnetavad kuulajat ja panevad tõepoolest ka kaasa mõtlema. On ilusaid meloodiaid, meeldejäävaid refrääne, nii nagu popmuusikas peabki olema. Esitustes on õrnust ja tugevust ja Alec Benjaminil on igati omanäoline ja äratuntav hääl, pluss oskus kuulajat kuulama panna.

 

Kuula ise ka: